Krásná díky příroděVlasová kosmetika

Klíčové číslo při péči o vlasy? Tři

Přemýšlíte nad tím, co byste měla udělat pro své vlasy, abyste se mohla po celý rok pyšnit nádhernou a bujnou kšticí? Nebudeme vám dnes doporučovat ty nejlepší recepty na výživové masky, ani nebudeme navrhovat tu jedinou správnou frekvenci péči o vlasy. Většinu těchto procedur jsme si totiž už přizpůsobili na míru a do zaběhané rutiny se nevyplatí příliš zasahovat, zvláště pokud funguje.

Dnes naopak tak trochu odhlédneme od běžné péče a podíváme se na zoubek té trochu sofistikovanější. Víte například, jak často by se mělo opakovat stříhání, barvení a vyživování vlasové kštice, aby byl zaručen její stále perfektní vzhled?

Zamilujte si pravidlo tří týdnů

Vlasy vám stále rostou. Za rok může jít i o několik centimetrů, podle toho kolik péče a výživy jim věnujete. Ovšem zejména u krátkých účesů může i několik milimetrů znamenat onen zásadní rozdíl mezi upraveným lookem a vizáží šmudly. Chtě nechtě je to tak.

Bohužel kadeřnictví dnes objednávají zákazníky spíše ve 4-5 týdenních intervalech, tří týdny jim připadají málo. A přitom už právě po třech týdnech začínají být vidět výraznější odrosty u barvených vlasů nebo již ne tak dokonalý vzhled krátkých sestřihů, stále modernějším ježkem počínaje a sestřihem ofiny u mikáda konče.

Jestliže tedy chcete svým vlasům dopřát opravdu jen to nejlepší, jděte tam, kde se o vše postarají za vás. Kadeřnictví, které své klienty objednávají už po třech týdnech, obvykle patří k těm luxusnějším. Připlatit se však vyplatí. A není to jen otázka správného sestřihu.

Přečtěte si také:  Péče o delší vlasy je mnohem náročnější
Silhouette Woman Sunset Female Sky - lubovlisitsa / Pixabay
lubovlisitsa / Pixabay

Jak je to vlastně s péčí o vlasy

Kadeře bychom měli i správně vyživovat. Ty tam jsou doby, kdy na péči o ně stačil nějaký lepší šampón, doplněný v domácnostech uvědomělých žen nějakým bylinkovým odvarem nebo třeba vlasovou maskou.

Dnes už si tuto (ne)péči nemůžeme dovolit z několika důvodů. Na naše vlasy totiž působí množství vnějších faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří:

  • smog a prach,
  • vysoká hladina UV záření,
  • chemie (z potravin i z okolí),
  • časté výkyvy teplot (klimatizované místnosti vs. cesta po ulici apod.).

Není tedy divu, že vlasy dostávají značně zabrat. Máte-li je navíc barvené, pak určitě víte, že se z nich díky tomuto procesu vyplavují i mnohé cenné živiny.  A pokud jim je nedodáte zpět, velmi rychleji se to tak jejich vzhledu projeví.

Když se vlasy lámou a krepatí…

Pokud jste někde udělali chybu ve výživě, poznáte to okamžitě. Nejdříve se vám vlasy budou zdát hrubší a sušší. Později se začnou lámat a třepit, aby nakonec nevratně zkrepatěly. A přitom stačí málo.

Alespoň každé tři týdny je vyživte tím správným zábalem nebo vlasovou maskou. Postačí i ta domácí, pokud odpovídá vašemu typu vlasů. Samozřejmě u velmi poškozených vlasů je doporučeno zpočátku frekvenci výživy zvýšit na 1x týdně, teprve později se můžete vrátit k ustáleným třem týdnům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..